Официальный сайт МИД ПМР

О нашем радио

Выход «Радио Приднестровья» в большой эфир всколыхнул коллег-журналистов из разных стран мира. По визитным карточкам приезжавших можно было изучать географию не только Европы, но и других континентов: Франция, Германия, Италия, Швеция, Англия, Греция, Израиль и даже Австралия.


Всех заинтересовала проблема Приднестровья. Их уже не удовлетворяло одностороннее (кишиневское) объяснение возникшей проблемы.


Журналисты искали встреч с государственными и общественными деятелями республики. И, конечно, зарубежных журналистов интересовало, как работают их коллеги на приднестровском радио, удостоенном глушения со стороны противника. (Этим, кстати, в свое время весьма гордились «Голос Америки» и «Радио Свобода»).


Опыт общения с иностранными журналистами в начале 1990-х подсказал необходимость создания на «Радио Приднестровья», помимо редакций вещания на официальных языках государства - русском, украинском и молдавском, редакции вещания на иностранных языках.


В настоящее время вещание государственного радио Приднестровской Молдавской Республики осуществляется на 6-ти языках:

- в FM-диапазоне - на русском, украинском и молдавском языках;

- в СВ-диапазоне - на русском языке;

- в КВ-диапазоне - на русском, английском, немецком и французском языках;

- on-line трансляция в Интернете - на русском, украинском и молдавском языках.


В редакцию "Радио Приднестровья" приходят письма от слушателей из самых разных уголков мира: от наших ближайших соседей - Украины, Молдовы, Белоруссии и России - до таких отдаленных стран, как Великобритания, США, Канада, Япония, Австралия, Новая Зеландия, Китай, Бразилия, Венесуэла, Чили, Мексика, Индия, Нигерия, Алжир и др. Всего (на сегодняшний день) из 45-и стран мира.


Коллектив радио Приднестровской Молдавской Республики благодарен всем своим слушателям за внимание и отзывы о нашей работе.


Слушайте "Радио Приднестровья" - мы работаем для Вас!


Тирасполь 100.7 FM и 104.0 FM, Слободзея 100.7 FM и 74.0 FM, Первомайск 103.4 FM, Григориополь 105 FM, Маяк 106.5 FM и 105.0 FM, Воронково 106.0 FM, Катериновка 104.0 FM, Валя Адынкэ 100.1 FM, Каменка 106.4 FM,
999 кГц, 9665 кГц


Використовуючи своє конституційне право на освіту


В Олександрівському закладі виконання покарань пройшов урочистий захід, на якому 9 підлітків отримали атестати про закінчення 9 класів, 15 - посвідчення про отримання робочої спеціальності.

Святково прикрашена зала, урочиста музика, сльози на очах батьків, схвильовані винуватці свята… На перший погляд, все, як в звичайній школі. Проте крім притаманної таким заходам гірчинки суму, викликаного необхідністю прощання з дитинством, з улюбленими вчителями, тут була й одна суттєва відміність – двері в самостійне життя перед випускниками навчально-консультаційного пункту Кам’янського політехнічного технікуму, що діє в Олександрівці, поки що не відчинились, але у них з’явився реальний шанс з часом відшукати своє місце в суспільстві.

Міністр юстиції ПМР Сергій Степанов: «Ці підлітки довели, що вони спроможні знайти в собі сили для того, щоб вийти переможцями із складної життєвої ситуації, в яку вони потрапили. В цьому їм в значній мірі допоможуть отримані документи. Так сталося, що ці діти сьогодні не на волі. Але життя у них лише розпочинається, нехай не зовсім так, як нам того хочеться. І ні в якому разі не можна допустити, щоб вони потрапили в подібний заклад ще раз».

Ретельно зважувати кожен свій крок, пам”ятаючи гіркий досвід минулого, надалі отримувати від суспільства лише позитивні оцінки побажала хлопцям заступник глави державної адміністрації району і міста Наталя Шушкевич.

Відшукати в своїх душах все хороше, порядне, без остраху крокувати життєвою стежинкою наказала їм старший психолог державної служби виконання покарань Марія Сидорова.

Підсумки навчального року підбив директор Кам’янського політехнічного технікуму Олександр Нєдов. За його словами, в найближчих планах - введення іще однієї робочої спеціальності, згідно побажань вихованців Олександрівського виховного закладу. Як підкреслив його начальник Валерій Мотинга, нинішній випуск є продовженням тієї великої роботи, яка започаткувалась 5 років тому. Сьогодні вже можна вести мову про її позитивні результати. За цей час більше ста підлітків отримали неповну середню освіту та робочу професію за спеціальністю «штукатур». Таким чином наша держава довела, що право на освіту дійсно мають всі її громадяни.

Складно не погодитись з його словами. З часом ці юні мешканці нашої республіки вийдуть на волю. Що чекає їх за воротами виховного закладу, у цьому нестабільному житті? Вкрай багато буде залежати від них особисто. У всякому випадку, основа для того, щоб стати гідними людьми у них є.

Людмила Малюта